Skip to main content

Relacja. Przedborski Park Krajobrazowy 2022

Łódź – Radomsko – Przedbórz – Łódź.

Za nami kolejna udana wycieczka w ramach projektu „Turystyczne Niedziele w Województwie Łódzkim”.

Tym razem uczestnicy udali się pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do Radomska, a następnie autokarami zostali przewiezieni po Przedborskim Parku Krajobrazowym. Podczas postoju w Żeleźnicy wycieczkowicze odwiedzili pomnik postawiony w miejscu wypadku Kazimierza Wielkiego, ostatniego monarchy z dynastii Piastów i wysłuchali związanej z nim historii.

Dzięki pracownikom Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego turyści poznali tajemnice tego parku i obejrzeli mijane po drodze atrakcje, takie jak najwyższe naturalne wzniesienie w województwie – góra Fajna Ryba (347 m n.p.m.), czy Europejskie Centrum Budo – Dojo Stara Wieś – unikatowy na skalę światową obiekt, zrealizowany zgodnie z kanonami architektury japońskiej.

Następnie wszyscy udali się autokarami do Radomska, gdzie odwiedzili odbywające się tam Dożynki Województwa Łódzkiego, połączone z dożynkami diecezjalnymi i powiatowymi. Była to wyśmienita okazja, aby posłuchać występów orkiestr dętych, popróbować przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich regionalnych smakołyków, a także zapoznać się z ofertą licznie przybyłych na to wydarzenie wystawców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska pszczelarzy, którzy oferowali swoje wyroby.

Drogę powrotną z Radomska do Łodzi umilał konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, które mogły zadowolić nawet najbardziej wymagającego turystę.

Zapraszamy na kolejną wycieczkę z cyklu Turystyczne Niedziele, która odbędzie się już 28 sierpnia 2022!